Pesë minuta që bëjnë gourmet; speca të pjekur me hudhër dhe uthull

8 muaj me parë / nga Enkel Demi
Nëse po kërkon sërish një antipastë, sërish një salcë për brusketën apo meze për raki, specat…

Marko Polo i kërkoi në Kinë, por jufkat i kishte në Dibër

8 muaj me parë / nga Enkel Demi
Në Itali ia dinë për nder Marko Polos që i solli makaronat prej Kinës. Por, në…

Pesë minuta që bëjnë gourmet; liptao

8 muaj me parë / nga Enkel Demi
Nëse po kërkon një antipastë, një salcë për brusketën apo meze për raki, liptao tani në…

Nuk ke kohë? Bizelet me pançetë bëhen për 10 minuta

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Jeta e përditshme është krejt ndryshe nga cover-at e revistave, ku shfaqen çika-pjeshka që gatuajnë të…

Brinjë derri në limon

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Sekreti i kësaj recete qëndron në dy përbërës; limoni dhe rigoni. Megjithëse në fund brinjët do…

Peston me brozilokë e bëjmë me forcat tona

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Kjo është një nga pjatat më të preferuara në Shqipëri, por dhe në shumicën e rasteve…

Biftekë me domate dhe rigon që në shqip shijon për vdekje

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Pas kërkesave të shumta të lexuesve dhe veçanërisht të “uzurpueses” së faqes rozmarina.al, Iva Tiço vendosa…

Tavë dheje me kërpudha për të vrarë këto ditë “as mish, as peshk”

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Janë ditë të vështira, pasi në pak orë ndodhin gjëra të hatashme. Është ndërruar ora dhe…