Biskotat më të mira për Babagjyshin janë këto skandinavet

3 vjet me parë / nga Iva Tico
Besoni ose jo që Babagjyshi vjen nëpër shtëpitë tuaja për të lënë dhurata dhe për të…

Një drekë e mirë festive, për më pak se gjysmë ore

3 vjet me parë / nga Iva Tico
Nuk e kisha menduar ndonjëherë që Krishtlindjen këtë vit do e kisha kaq pa impenjim në…

Kush tha që biskotat me erëza janë vetëm për Krishtlindje?!

4 vjet me parë / nga Iva Tico
Mjalti dhe xhenxhefili me kanellën janë shpallur zyrtarisht si aromat e festës. Por ja që unë…

Një kek për Krishtlindje, që nuk është vetëm i bukur

5 vjet me parë / nga Iva Tico
Meqë dimri dhe festat janë një periudhë kur shfletohen albumet fotografike, kështu po bëj edhe unë…

Me ngjyra dhe shije Krishtlindjesh

5 vjet me parë / nga Iva Tico
Eshtë një ndër të parat ëmbëlsira që kam bërë, ndaj glaseja më doli më e hollë…

Biskota Krishtlindjesh me ato që keni në shtëpi

5 vjet me parë / nga Iva Tico
Këtë javë zbulova një mënyrë të mirë për të bërë dhurata, pa dalë  fare nga shtëpia:…

Tri arsye pse duhet t’i bëni tani biskotat me xhenxhefil

5 vjet me parë / nga Iva Tico
Ta nisim nga e para: xhenxhefil është ai që i thonë ginger. Ka ekzistuar në gjuhën…

Torta e mollës me thërmia, si mëngjeset e ëmbla të shoqes sime

5 vjet me parë / nga Iva Tico
Kur shoh mikeshën time të vjetër Miriamin s’di pse më kujtohen gjithmonë reklamat e “Mulino Bianco”-s:…