Me cironkat e marinuara bën ca makarona që të venë në zemër

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Janë të tharta, por shumë të mira, cironkat ose sardelet e marinuara me uthull dhe hudhër,…

Gjuhëz me bajame jua merrte mendja?

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
As mua nuk më shkonte në mend, derisa shkova tek shitorja e peshkut që kam afër…

Kush u velerit me gjelin le të kalojë tek kjo tavë me zarzavate

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
PasVitiRi nënkupton disa ditë dembele, ku njerëzia lëpin kockat e fundit të gjelit, gërryen fundin e…

Tavë me copa mishi viçi, me narden si e bëjnë tironcit

3 vjet me parë / nga Enkel Demi
Ata që kanë nisur të gatuajnë për qejf si puna ime, në pjesën më të madhe…

Parmigiana me kunguj (Po të dija të bëja dhe foto do të ishte po aq e bukur sa e shijshme)

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Kjo histori ka si përherë të njëjtin fillim dhe të njëjtin fund. Iva Tiço do të…

Tavë dheje me fileto pule, speca dhe krem djathi

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Falë Zotit, vera shkoi bashkë me vapën, kostumet e banjës së Iva Tiços dhe ushqimet e…

Tortë me patate me ça të ka mbetur në frigorifer

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Në këtë faqe mjeshtre të tortave kemi Ivën tonë, e cila çdo gjë ta mirëkupton, por…

Merluc ose gjuhëz me miell misri dhe rozmarinë

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Stina e verës e lehtëson pak kuzhinën nga përdorimi i furrës, ku drejtimin e merr tigani.…