Receta

Boll me verën, tani le t’i kthehemi gjalpit, më me shije se kurrë

3 muaj me parë / nga Iva Tico
Janë të vetmet biskota, që edhe pa pasur ndonjë formë të sofiskuar, të bëjnë neps sapo…

Mos doni një kek pa gjalpë e gjithë çokollatë?! Bujrum!

4 muaj me parë / nga Iva Tico
Po e them që në fillim: me gjalpë ky kek do të ishte fundi i botës.…

Spanjollët i thonë tortilla por shoqja ime Ornela e bën edhe më të mirë se ata

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Në Spanjë nuk mungon edhe në bufenë e mëngjesit nëpër hotele: quhet tortilla, është torta e…

Le t’i themi lamtumirë siç duhet stinës së qershive: me çokollatë

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Zgjat pak javë stina e qershive dhe është kaq e bukur! Për fat po zgjat gjithmonë…

Kur e teprojmë duke ngrënë makarona, fillojmë të hamë noodles

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Meqënëse javën e shkuar e teprova me makarona të ftohta e të ngrohta (sot në mëngjes…

Se sallata e makaronave është dhe bukë dhe gjellë

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Unë nuk jam tipi i sallatës për drekë: sallatën e dua, në çdo vakt (kur jam…