Kush u velerit me gjelin le të kalojë tek kjo tavë me zarzavate

9 muaj me parë / nga Enkel Demi
PasVitiRi nënkupton disa ditë dembele, ku njerëzia lëpin kockat e fundit të gjelit, gërryen fundin e…

Tavë me copa mishi viçi, me narden si e bëjnë tironcit

9 muaj me parë / nga Enkel Demi
Ata që kanë nisur të gatuajnë për qejf si puna ime, në pjesën më të madhe…

Parmigiana me kunguj (Po të dija të bëja dhe foto do të ishte po aq e bukur sa e shijshme)

10 muaj me parë / nga Enkel Demi
Kjo histori ka si përherë të njëjtin fillim dhe të njëjtin fund. Iva Tiço do të…

Tavë dheje me fileto pule, speca dhe krem djathi

12 muaj me parë / nga Enkel Demi
Falë Zotit, vera shkoi bashkë me vapën, kostumet e banjës së Iva Tiços dhe ushqimet e…

Tortë me patate me ça të ka mbetur në frigorifer

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Në këtë faqe mjeshtre të tortave kemi Ivën tonë, e cila çdo gjë ta mirëkupton, por…

Merluc ose gjuhëz me miell misri dhe rozmarinë

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Stina e verës e lehtëson pak kuzhinën nga përdorimi i furrës, ku drejtimin e merr tigani.…

Një oriz me limon dhe djathë të shkrirë Philadelphia a quhet vegjetarian?

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Së bashku me ngrohjen e motit dhe shijet bëhen pak më të athëta, sepse kërkojnë freskinë…

Strozzapreti me merluc për Iftar

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Strozzapreti është një lloj makarone, e cila njihet më së shumti në Itali në krahinat e…