Salmon në furrë, e lehtë, prandaj të tepron kohë edhe për qeverinë

1 muaj me parë / nga Enkel Demi
Meqë në këto kushte nuk është përherë e lehtë të gjesh produkte të freskëta si peshku…

Për të gjithë karantinasit groshë alla romana

2 muaj me parë / nga Enkel Demi
Ndoshta e keni harruar, ose ai nuk jua ka treguar kalendarin, se është i zënë me…

Sallatë me pazi dhe patate për të mbajtur veten me shije në formë

2 muaj me parë / nga Enkel Demi
Tani që të gjithë jemi të izoluar përdorimi i hudhrës është një e mirë, e cila…

Muskul viçi me uthull dhe dafinë për të çarë rrethimin

2 muaj me parë / nga Enkel Demi
Meqë na porositën se duhet ngrënë vetëm dy herë në ditë, sa çela sytë më vajti…

Tortë e kripur me salçiçe dhe çikore në “arrest shtëpie”

2 muaj me parë / nga Enkel Demi
Këto ditë vetëizolimi, bëjnë që njeriu të zbulojë me gëzim që e paska patur shtëpinë plot,…

Me cironkat e marinuara bën ca makarona që të venë në zemër

4 muaj me parë / nga Enkel Demi
Janë të tharta, por shumë të mira, cironkat ose sardelet e marinuara me uthull dhe hudhër,…

Gjuhëz me bajame jua merrte mendja?

4 muaj me parë / nga Enkel Demi
As mua nuk më shkonte në mend, derisa shkova tek shitorja e peshkut që kam afër…

Kush u velerit me gjelin le të kalojë tek kjo tavë me zarzavate

5 muaj me parë / nga Enkel Demi
PasVitiRi nënkupton disa ditë dembele, ku njerëzia lëpin kockat e fundit të gjelit, gërryen fundin e…