Kur mbyllemi në shtëpi bëjmë krostata të bukura dhe të mira

10 muaj me parë / nga Iva Tico
Krostatë ka ndodhur të bëj shpesh në të shkuarën, por asnjëherë me më shumë nge sesa…

Me shijen e lindjes së Mesme lakrat e Brukselit janë tjetër gjë

12 muaj me parë / nga Iva Tico
Më duhet ta pranoj: nëse nja tri vjet më parë dikush do më thoshte që do…

Me mollë e kanellë, siç e kërkojnë mëngjeset

12 muaj me parë / nga Iva Tico
Torta me mollë e me thërrmija është një nga ëmbëlsirat më të mira për vaktin e…

Kush tha që biskotat me erëza janë vetëm për Krishtlindje?!

1 vit me parë / nga Iva Tico
Mjalti dhe xhenxhefili me kanellën janë shpallur zyrtarisht si aromat e festës. Por ja që unë…

Çokollatë, po! Erëza, po! Atëherë zyrtarisht Krishtlindje

1 vit me parë / nga Iva Tico
Mamatë tona që bënin çdo kek me shërbet, diçka paskan ditur! Po dhe ne që duam…

Sufleja, ose llava e çokollatës nuk ka qenë kurrë më e thjeshtë se kaq

1 vit me parë / nga Iva Tico
Është një nga ëmbëlsirat më të dashura nga të gjithë: sufleja e çokollatës. Sikur të mos…

Quiche me salmon, më të vështirë ka emrin sesa gatimin

1 vit me parë / nga Iva Tico
E di që nuk i keni me shumë qejf këto recetat franceze se ndoshta ju duken…

Nëse bëni këtë tiramisu me karamel të kripur do ndjeheni pastiçierë prej vërteti

1 vit me parë / nga Iva Tico
Le të bëjmë në fillim pak histori: është ëmbëlsira më e dashur, më e njohur dhe…