Kush tha që biskotat me erëza janë vetëm për Krishtlindje?!

1 javë me parë / nga Iva Tico
Mjalti dhe xhenxhefili me kanellën janë shpallur zyrtarisht si aromat e festës. Por ja që unë…

Çokollatë, po! Erëza, po! Atëherë zyrtarisht Krishtlindje

3 javë me parë / nga Iva Tico
Mamatë tona që bënin çdo kek me shërbet, diçka paskan ditur! Po dhe ne që duam…

Sufleja, ose llava e çokollatës nuk ka qenë kurrë më e thjeshtë se kaq

2 muaj me parë / nga Iva Tico
Është një nga ëmbëlsirat më të dashura nga të gjithë: sufleja e çokollatës. Sikur të mos…

Quiche me salmon, më të vështirë ka emrin sesa gatimin

3 muaj me parë / nga Iva Tico
E di që nuk i keni me shumë qejf këto recetat franceze se ndoshta ju duken…

Nëse bëni këtë tiramisu me karamel të kripur do ndjeheni pastiçierë prej vërteti

3 muaj me parë / nga Iva Tico
Le të bëjmë në fillim pak histori: është ëmbëlsira më e dashur, më e njohur dhe…

Kur jeta merr ngjyrë rozë (dhe sekreti i kremit të gjalpit)

3 muaj me parë / nga Iva Tico
Kur vjen puna tek ëmbëlsirat, unë kam një parim: ha që ha sheqer (që thuhet se…

Boll me verën, tani le t’i kthehemi gjalpit, më me shije se kurrë

4 muaj me parë / nga Iva Tico
Janë të vetmet biskota, që edhe pa pasur ndonjë formë të sofiskuar, të bëjnë neps sapo…

Mos doni një kek pa gjalpë e gjithë çokollatë?! Bujrum!

6 muaj me parë / nga Iva Tico
Po e them që në fillim: me gjalpë ky kek do të ishte fundi i botës.…