Receta

Specialitet i jugut shqiptar, bakllava e shpejtë me gjashtë petë

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Bakllavaja me gjashtë petë është traditë e shumë amvisave të jugut të Shqipërisë. Shumë e thjeshtë…

Parmigiana, që del aq e mirë, sa harron t’i bësh foto pasi mbaron

1 vit me parë / nga Iva Tico
Nëse të pëlqejnë patëllxhanët në tavë, por imam bajalldia klasike dhe musakaja tradicionale të duken shumë…

Patëllxhanë në kos dhe hudhra, të shijshëm, të freskët plot shëndet të mirë

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Kuzhina shqiptare është e pasur me receta të thjeshta e shumë interesante që na ushqejnë stomakun…

Alla frënga, apo alla-Keli?!

1 vit me parë / nga Iva Tico
Unë nuk u rezistoj dot kërpudhave. Kur i gjej në ndonjë menu restoranti, i porosis, edhe…

Kek me qershi “Mon Cheri”

1 vit me parë / nga Iva Tico
E di, e teprova. Por do të vijoj ëmbëlsirat me qershi, derisa të mos shoh me…

Dobësohu duke pirë një nga këto 6 pije para gjumit

1 vit me parë / nga Rozmarina
A e dini se mungesa e gjumit ndikon për keq tek pesha? Studimet kanë treguar, se…