Receta

Mbrëmjet e verës shijohen në ballkon (nëse ke gjërat e duhura dhe kekun me speca)

2 ditë me parë / nga Iva Tico
E keni parasysh sa mirë mund të kalohet një mbrëmje verore në një verandë të madhe,…

Tortë me patate me ça të ka mbetur në frigorifer

3 ditë me parë / nga Enkel Demi
Në këtë faqe mjeshtre të tortave kemi Ivën tonë, e cila çdo gjë ta mirëkupton, por…

Merluc ose gjuhëz me miell misri dhe rozmarinë

5 ditë me parë / nga Enkel Demi
Stina e verës e lehtëson pak kuzhinën nga përdorimi i furrës, ku drejtimin e merr tigani.…

Me këtë zëre-se-është-kek do ju duket sikur hani veç fruta

6 ditë me parë / nga Iva Tico
Shumë nga ndjekëset e mia në Instagram më ankohen se po i marr më qafë me…

Restorant “Veranda” ka ndarë me ne specialitetin e Barcelonës, por të bërë me quinoa

1 javë me parë
Ti mund të kesh përshtypjen se kur shkon në një qendër tregtare mund të hash shpejt…

Keku im i parë pa yndyrë, pa vezë, që bëhet në 3 minuta dhe receta nuk i harrohet

3 javë me parë / nga Iva Tico
Në pothuajse një vit, qëkur ekziston Rozmarina, me përjashtim të një keku Krishtlindjesh, receta e të…