Kush tha që biskotat me erëza janë vetëm për Krishtlindje?!

10 muaj me parë / nga Iva Tico
Mjalti dhe xhenxhefili me kanellën janë shpallur zyrtarisht si aromat e festës. Por ja që unë…

Një kek për Krishtlindje, që nuk është vetëm i bukur

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Meqë dimri dhe festat janë një periudhë kur shfletohen albumet fotografike, kështu po bëj edhe unë…

Me ngjyra dhe shije Krishtlindjesh

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Eshtë një ndër të parat ëmbëlsira që kam bërë, ndaj glaseja më doli më e hollë…

Biskota Krishtlindjesh me ato që keni në shtëpi

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Këtë javë zbulova një mënyrë të mirë për të bërë dhurata, pa dalë  fare nga shtëpia:…

Tri arsye pse duhet t’i bëni tani biskotat me xhenxhefil

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Ta nisim nga e para: xhenxhefil është ai që i thonë ginger. Ka ekzistuar në gjuhën…

Torta e mollës me thërmia, si mëngjeset e ëmbla të shoqes sime

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Kur shoh mikeshën time të vjetër Miriamin s’di pse më kujtohen gjithmonë reklamat e “Mulino Bianco”-s:…

Edhe me mollë, edhe krokante edhe për Krishtlindje

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Italianët i quajne “rose del deserto”: trëndafilët e shkretëtirës. Problemi i vetëm është se biskotat e…