Pulë në tigan që i bën fëmijët për vete

11 muaj me parë / nga Enkel Demi
Kur vinte e djela në shtëpi gatuhej një gjysëm pule me patate, kurse mua më çonte…

Gjuza e pellazgëve shkon shumë me verë e limon

11 muaj me parë / nga Enkel Demi
Kujtim Gjuzi ma solli këto kohë ndër mend këtë peshk të jashtëzakonshëm që ka qenë ushqimi…

Sfida me orizin Olim/ Pjata ime pranverore është më e mirë se ëmbëlsira e Ivës

11 muaj me parë / nga Enkel Demi
Së bashku me Ivën kemi zbuluar orizin Olim. Unë kam zgjedhur atë me ngjyrë blu, i…

Një drekë me sardele që bëhen sa çel e mbyll sytë, por në fillim linguine me fruta deti

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Në këtë periudhë në çdo shitore peshku gjen sardele me shumicë, por në përgjithësi namuzqarët e…

Supa e qiqrave që e zë dimrin gafil

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Të gjithë e njohin shprehjen “Qiqra në hell”, por pak e dinë që qiqërim nënkupton një…

Kërpudha me pastërma për t’ia bërë dimrit me sy

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Në këto ditë të ftohta, sipas meje që nuk marr vesh nga dietat, njeriu duhet të…

Mish gjelle në vorbë ose si i themi në shqipe të kulluar, osso buco

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Nuk është e njëjta gjë në shqipërim përsa i përket osso buco-s. Ne e njohim si…

Lasagna bolonjeze, ashtu si i bën gjithë shqiptaria

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Binte një rrigë shi jashtë dhe i kisha blerë nja 300 gramë mish të grirë viçi…