Se sallata e makaronave është dhe bukë dhe gjellë

4 muaj me parë / nga Iva Tico
Unë nuk jam tipi i sallatës për drekë: sallatën e dua, në çdo vakt (kur jam…

Më në fund një palë biskota jo dhe aq të bukura, por mjam mjam

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Nuk keni asnjë arsye pse të mos i bëni këto biskota: bëhen fiks në pesë minuta,…

Mbrëmjet e verës shijohen në ballkon (nëse ke gjërat e duhura dhe kekun me speca)

5 muaj me parë / nga Iva Tico
E keni parasysh sa mirë mund të kalohet një mbrëmje verore në një verandë të madhe,…

Me këtë zëre-se-është-kek do ju duket sikur hani veç fruta

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Shumë nga ndjekëset e mia në Instagram më ankohen se po i marr më qafë me…

Keku im i parë pa yndyrë, pa vezë, që bëhet në 3 minuta dhe receta nuk i harrohet

5 muaj me parë / nga Iva Tico
Në pothuajse një vit, qëkur ekziston Rozmarina, me përjashtim të një keku Krishtlindjesh, receta e të…

Këto biskota janë më të bukurat dhe i kanë gjithë të mirat (sigurisht dhe gjalpin!)

6 muaj me parë / nga Iva Tico
Në fillim i pashë tek faqja e Martha Stewart në Instagram dhe mu dukën të bukurat…

Më në fund ju paraqes një mus çokollate 100 për qind profesional!

6 muaj me parë / nga Iva Tico
Kur më ftuan të bashkohesha një pasdite në kuzhinën e restorant “Kriper”, për një rubrikë të…

Kek Victoria, sepse Mbretereshat dinë se ç‘bëjnë

6 muaj me parë / nga Iva Tico
Thuhet se ka qenë keku i preferuar i Mbretëreshës Viktoria: një fetë e tillë shoqëronte çdo…