Spanjollët i thonë tortilla por shoqja ime Ornela e bën edhe më të mirë se ata

10 muaj me parë / nga Iva Tico
Në Spanjë nuk mungon edhe në bufenë e mëngjesit nëpër hotele: quhet tortilla, është torta e…

Restorant “Veranda” ka ndarë me ne specialitetin e Barcelonës, por të bërë me quinoa

12 muaj me parë
Ti mund të kesh përshtypjen se kur shkon në një qendër tregtare mund të hash shpejt…

Byreku me lakra dhe lek, tradita e Novruzit

1 vit me parë
Sipas traditës së kësaj feste fetare që festohet kryesisht nga bektashinjtë, por  dhe nga të gjithë…

Kek me mollë fare pa yndyrë, siç e bën teta Vojsava

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Teta Vojsava është mami i shoqes sime Joridës. Ndryshe nga shumë mama të tjera për të…

Bukë me hudhër dhe krem djathrash

2 vjet me parë / nga Enkel Demi
Nga Alma Kodra Një recetë fantastike për darkë. Brumi për bukën: Në një gotë ujë të…

Kur sultjashi duket chic

2 vjet me parë
Nuk para qëllon të shohim sultjash të zi. Domethënë për ne kjo qe hera e parë.…

Sallata e Mirës, gjithmonë në kërkim të vaktit të përsosur

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Kur vjen puna tek ushqimi, kolegia jonë Mira Kazhani ha sa një harabel (duket dhe në…