Revani me miell misri që të le pa mend

1 muaj me parë / nga Enkel Demi
Revania me miell misri është një ëmbëlsirë fantastike, me shije të mrekullueshme, e cila përgatitet shumë…

Kadaif shtëpie me petë, receta me ëmbëlsi fantastike

1 muaj me parë / nga Enkel Demi
Kadaifi është një ëmbëlsirë që shqiptarët e konsumojnë shumë për festa dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë…

Kur të lexosh këto gatime, do nisesh direkt për Korçë

1 muaj me parë / nga Iva Tico
Ndonjëherë thuhet më mirë syri, sesa nami. Por ndonjëherë ky nam nuk është se del dhe…

Sekreti/ Ja si të lëpini gishtat me byrek me peta të gatshme

1 muaj me parë / nga Enkel Demi
Hollimi i petëve të byrekut vetë, në shtëpi është një traditë, me të cilën padyshim krenohen…

Specialitet i jugut shqiptar, bakllava e shpejtë me gjashtë petë

3 muaj me parë / nga Enkel Demi
Bakllavaja me gjashtë petë është traditë e shumë amvisave të jugut të Shqipërisë. Shumë e thjeshtë…

Patëllxhanë në kos dhe hudhra, të shijshëm, të freskët plot shëndet të mirë

3 muaj me parë / nga Enkel Demi
Kuzhina shqiptare është e pasur me receta të thjeshta e shumë interesante që na ushqejnë stomakun…

Dobësohu duke pirë një nga këto 6 pije para gjumit

4 muaj me parë / nga Rozmarina
A e dini se mungesa e gjumit ndikon për keq tek pesha? Studimet kanë treguar, se…

Mos ha akullore kur po plas vape?! Arsyeja e ekspertit na duket pak e çuditshme

4 muaj me parë / nga Rozmarina
Në verë, mënyra më e mirë për t'u freskuar kur jemi në rrugë, qoftë edhe në…