Supa e qepës si frëngu që ta bën dimrin si shpirt

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Nuk e kam kuptuar kurrë shprehjen “qeni qepën ta hajë!”. Por, qepa në kuzhinën time ka…

Sa për kunj ndaj Fevziut kontrafileto dhe makarona për çerek ore

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Më ftoi Blendi në studio për Krishtlindje dhe nuk e besonte se mund ta përgatisësh një…

Bathë, bathë po … bërrr sa ftohtë!

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Bathët janë një nga perimet më të ushqyeshme dhe më të shijshme që mund t’i përdorim…

Me nxitim, me metodën “ça t’kapi dora” shpika një tavë dheje me kërpudha

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Mbërrita në shtëpi me një nxitim të hatashëm, ndërsa oda e gatimit gumëzhinte nga thirrjet e…

Kofshë derri e mbushur, pjekur me verë të kuqe si dashnia vetë

4 vjet me parë / nga Enkel Demi
Kasapi im e kishte vendosur ta bënte pushim dhe kishte lënë në shitore të birin. Ai…

Më falni për mungesën e modestisë, por shëndetlia ime doli “fundi botës”

4 vjet me parë / nga Iva Tico
E kisha me merak këtë ëmbëlsirë: e para, nuk e kisha bërë kurrë dhe e dyta,…

Për ëmbëlsira me shërbet, kemi mamin

4 vjet me parë / nga Iva Tico
Për herë të parë kjo ëmbëlsirë në shtëpinë time nisi të dukej diku nga fundi i…

Parmigiana, që del aq e mirë, sa harron t’i bësh foto pasi mbaron

4 vjet me parë / nga Iva Tico
Nëse të pëlqejnë patëllxhanët në tavë, por imam bajalldia klasike dhe musakaja tradicionale të duken shumë…