Receta

Sallata e Mirës, gjithmonë në kërkim të vaktit të përsosur

1 vit me parë / nga Iva Tico
Kur vjen puna tek ushqimi, kolegia jonë Mira Kazhani ha sa një harabel (duket dhe në…

Sepse fiku i egër shkon shumë me gorgonzolën e rozmarinën

1 vit me parë / nga Iva Tico
Jemi ende në kohë për të bërë recetën origjinale me fiq. Por unë nuk kënaqem, që…

Revani me miell misri që të le pa mend

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Revania me miell misri është një ëmbëlsirë fantastike, me shije të mrekullueshme, e cila përgatitet shumë…

Një tortë e kadifenjtë për Rudinën

1 vit me parë / nga Iva Tico
Quhet “red velvet cake”, torta e kuqe e kadifenjtë dhe duket ëmbëlsira ideale për të bërë…

Kadaif shtëpie me petë, receta me ëmbëlsi fantastike

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Kadaifi është një ëmbëlsirë që shqiptarët e konsumojnë shumë për festa dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë…

Kur të lexosh këto gatime, do nisesh direkt për Korçë

1 vit me parë / nga Iva Tico
Ndonjëherë thuhet më mirë syri, sesa nami. Por ndonjëherë ky nam nuk është se del dhe…