Receta

Pse duhet të hani kos në mëngjes, vlerat fantastike për shëndetin

2 vjet me parë / nga Enkel Demi
Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë…

Quiche, apo kungulleshka alla-frënga

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Quiche është gatimi më i thjeshtë në botë, sidomos nëse e bën me petë të gatshme…

Gjellë vere, se na hyri vjeshta!

2 vjet me parë / nga Enkel Demi
Prapë më mori në telefon dhe më tha: “U ftoh koha, hidhe te rozmarina.al, se nuk…

Petulla me kos, receta që ta heq petllën

2 vjet me parë / nga Enkel Demi
Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të…

Kur kujton Anin, bëj gati okllainë për ravioli

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Ani është shoqe dhe bashkëpunetore e imja prej shumë vjetësh. Ka një qetësi olimpike dhe një…

Nektarina dhe lulëkuqe, më lehtë se kaq nuk ka

2 vjet me parë / nga Iva Tico
Për këtë kek jam shumë krenare: e kam “shpikur” vetë. Kisha provuar në të tjera ëmbëlsira…