Receta

Një drekë 15 minutëshe (po pate dhe 10 minuta kohë, bën dhe ëmbëlsirë)

1 vit me parë / nga Iva Tico
Mund të ndodhë të ftosh dikë për dreke, pa pasur një plan të tillë. Për mua…

Tavë me patate dhe salçiçe që ia do zemra një kupë verë

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Në kohët e kuqe, të djelën gatuhej tava me patate, në të cilën piqej një gjysëm…

Kur sultjashi duket chic

1 vit me parë
Nuk para qëllon të shohim sultjash të zi. Domethënë për ne kjo qe hera e parë.…

Rosto viçi në verë të kuqe që të kënaq shpirtin

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Më në fund moti po freskohet, shirat e vjeshtës po nisin dhe njeriu shpëton nga recetat,…

Pse duhet të hani kos në mëngjes, vlerat fantastike për shëndetin

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë…

Quiche, apo kungulleshka alla-frënga

1 vit me parë / nga Iva Tico
Quiche është gatimi më i thjeshtë në botë, sidomos nëse e bën me petë të gatshme…