Receta

Me ngjyra dhe shije Krishtlindjesh

1 vit me parë / nga Iva Tico
Eshtë një ndër të parat ëmbëlsira që kam bërë, ndaj glaseja më doli më e hollë…

Biskota Krishtlindjesh me ato që keni në shtëpi

1 vit me parë / nga Iva Tico
Këtë javë zbulova një mënyrë të mirë për të bërë dhurata, pa dalë  fare nga shtëpia:…

Tri arsye pse duhet t’i bëni tani biskotat me xhenxhefil

1 vit me parë / nga Iva Tico
Ta nisim nga e para: xhenxhefil është ai që i thonë ginger. Ka ekzistuar në gjuhën…

Lasagna bolonjeze, ashtu si i bën gjithë shqiptaria

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Binte një rrigë shi jashtë dhe i kisha blerë nja 300 gramë mish të grirë viçi…

Kur jeta të sjell limona, mund të bësh dhe këtë tartën

1 vit me parë / nga Iva Tico
Vite të shkuara, kur kishim shtëpinë private me oborrin e madh, kushdo që vinte tek ne…

Me nxitim, me metodën “ça t’kapi dora” shpika një tavë dheje me kërpudha

1 vit me parë / nga Enkel Demi
Mbërrita në shtëpi me një nxitim të hatashëm, ndërsa oda e gatimit gumëzhinte nga thirrjet e…